1. Homepagina
  2. Aandelen
  3. Canada
  4. Toronto Stock Exchange
  5. Bombardier Inc.
  6. Onderneming
    BBD.B   CA0977518616

BOMBARDIER INC.

(BBD.B)
  Rapport
Vertraagde tijd Toronto Stock Exchange  -  22:00 24-06-2022
23.11 CAD   +2.17%
23/06Bombardier wint bijna 4% doordat vakbondswerknemers in twee vestigingen in Quebec een 5-jarige collectieve arbeidsovereenkomst goedkeuren
MT
22/06BOMBARDIER INC. : TD Securities handhaaft koopadvies
MM
22/06Bombardier-werknemers stemmen over contractaanbod, stakingsdreiging dreigt
MR
OverzichtKoersenGrafiekenNieuwsRatingsAgendaOndernemingFinanciŽnHerzieningenBeursproducten 
Vakgebied
Logo Bombardier Inc.
Bombardier Inc. is een bedrijf voor zakenvliegtuigen. Het bedrijf vervaardigt zakenvliegtuigen en bepaalde onderdelen van vliegtuigconstructies en verleent aanverwante diensten. Het biedt aftermarket-ondersteuning voor drie families zakenvliegtuigen: Learjet, Challenger en Global. De Learjet zakenjets bestaan uit Learjet 40, Learjet 45, Learjet 70, Learjet 75, Learjet 75 Liberty vliegtuigen. Zijn Challenger zakenjets bestaan uit Challenger, Challenger 300, Challenger 350, Challenger 3500, Challenger 600, Challenger 601, Challenger 604, Challenger 605, Challenger 650 vliegtuigen. Haar Global zakenjets bestaan uit Global 5000, Global 5500, Global 6000, Global 6500, Global 7500 en Global 8000 vliegtuigen. Het bedrijf heeft een vloot van ongeveer 4.900 vliegtuigen in dienst. Het bedrijf is actief in ongeveer 12 landen, met inbegrip van zijn productie- en engineeringvestigingen en zijn netwerk voor klantenondersteuning.
Verkoop per activiteit
2021
Business Aircraft - Manufacturing and Other5 966.5178.2%
Business Aircraft - Services1 550.8720.3%
Other111.581.5%
CAD in miljoenen
Verkoop per regio
2021
United States3 184.4841.7%
Canada596.787.8%
Other Europe560.427.3%
Other Asia-Pacific476.426.2%
Switzerland467.646.1%
China407.465.3%
Other366.094.8%
Malta284.603.7%
Australia273.313.6%
Isle of Man254.513.3%
Middle East244.483.2%
United Kingdom201.852.6%
Luxembourg112.841.5%
Germany101.551.3%
South America53.910.7%
Mexico26.330.3%
Central America16.300.2%
CAD in miljoenen
Managers
Naam Titel Leeftijd Van
…ric Martel President, Chief Executive Officer & Director 53 2020
Bart W. Demosky Chief Financial Officer & Executive Vice President - 2020
David Murray Senior Vice President-Information Technology - -
Paul Sislian Executive Vice President-Operations - 2020
Francis Richer de la Fleche VP-Financial Planning & Investor Relations - -
Annie Torkia Lagacť Secretary, Senior Vice President & General Counsel - 2020
Peter Likoray Senior Vice President-Sales - 2015
Pierre Tremblay Vice President-Finance & Aviation - -
Jean-Christophe Gallagher Executive VP-Services, Support & Strategy - -
FranÁois Ouellette Legal Counsel - 1997
Bestuurders
Naam Titel Leeftijd Van
Pierre Beaudoin Vice President-Product Development 58 1990
August Wilhelm Henningsen Independent Director 70 2016
Antony Nigel Tyler Independent Director 66 2017
Diane Giard Independent Director 59 2017
Douglas Oberhelman Lead Independent Director 68 2017
Anthony R. Graham, Dr. Independent Director 64 2019
Eric Sprunk Independent Director 57 2021
Melinda M. Rogers-Hixon Independent Director 50 2021
Joanne Bissonnette Director 59 2012
Charles Bombardier Director 46 2019
Aandelen
Stemming AantalPercentage vrij verhandelbaarBedrijfseigen aandelenDrijvend Totaal
Aandeel A 10 12 349 370 2 350 860 19.0% 0 0.0% 72.6%
Aandeel B 1 85 373 899 84 096 500 98.5% 0 0.0%
Aandeel C 0 6 188 264 0 0.0% 0 0.0%
Aandeel D 0 9 400 000 0 0.0% 0 0.0%
Aandeel E 0 5 811 736 0 0.0% 0 0.0%
Aandeelhouders
NaamAandelen%
J. R. Andrť Bombardier 249 449 910 80,8%
Norges Bank Investment Management 21 785 898 7,06%
The Caisse de dťpŰt et placement du Quťbec 5 828 069 1,89%
Barometer Capital Management, Inc. 3 130 200 1,01%
BNY Mellon Investment Management EMEA Ltd. 862 270 0,28%
Dimensional Fund Advisors LP 568 800 0,18%
Pierre Beaudoin 512 859 0,17%
MFS Investment Management Canada Ltd. 360 000 0,12%
Veritas Asset Management, Inc. 237 200 0,077%
Dimensional Fund Advisors Ltd. 196 264 0,064%
Merkenportefeuille
In samenwerking metMijn merken op de beurs
Meer merken vanBombardier Inc.