Inloggen
E-mail
Wachtwoord
Paswoord weergeven
Bewaren
Bent u uw wachtwoord vergeten?
Gratis lid worden
Registreer
Registreer
Instellingen
Instellingen
Dynamische koersen 
OFFON
  1. Homepagina
  2. Aandelen
  3. Frankrijk
  4. Euronext Paris
  5. BNP Paribas
  6. Onderneming
    BNP   FR0000131104

BNP PARIBAS

(BNP)
Real-time koersen. Real Time Euronext Paris - 17/09 17:37:03
53.54 EUR   -1.14%
17/09BNP PARIBAS : JP Morgan blijft neutraal
MD
17/09BNP Paribas rondt verkoop belang in Euronext af - media
AM
16/09AUTOLIV, INC. : Exane BNP Paribas is negatief over het aandeel
MM
OverzichtKoersenGrafiekenNieuwsRatingenAgendaOndernemingFinanciŽnConsensusHerzieningenBeursproducten 
Beroep
Logo BNP Paribas
BNP Paribas is het grootste Franse bankconcern. De netto opbrengsten uit de bancaire bedrijfsuitoefening per activiteit worden als volgt onderverdeeld:

- retailbanking (56,4%): retailbanking in Frankrijk (22,5% van de opbrengsten uit de bancaire bedrijfsuitoefening), in BelgiŽ (13%) en in ItaliŽ (10,3%). De rest van de opbrengsten uit de bancaire bedrijfsuitoefening (54,2%) betreft activiteiten in het buitenland en gespecialiseerde financiŽle dienstverlening (consumentenkrediet, huurkoop, beheer van wagenparken, verhuur van informatica-activa);

- financierings- en investeringsbank (30,8%): advisering en kapitaalmarkten (65,7% van de opbrengsten uit de bancaire bedrijfsuitoefening; advisering op het gebied van fusies-overnames, tussenkomst op de aandelen-, wissel- en koersmarkt, enz.) en financiering (34,3%; financiering van overnames, projecten, verhandeling van grondstoffen, enz.);

- beheer van institutionele en privť fondsen, en verzekering (12,8%): private banking (nį 1 in Frankrijk), activabeheer, dienstverlening op het gebied van vastgoed en online makelaardij, verzekering en dienstverlening op het gebied van aandelen (nį 1 in Europa op het gebied van effectenbeheer).

Eind 2020 beheerde BNP Parisbas 941 MldEUR aan depotgelden en 809,5 MldEUR aan uitstaande kredieten.

De geografische verdeling van de opbrengsten uit de bancaire bedrijfsuitoefening is als volgt: Europa (72,2%), Noord-Amerika (12,9%), AziŽ-Stille Oceaan (8,6%) en andere (6,3%).

Aantal werknemers : 194 976 mensen.
Verkoop per activiteit
20192020Delta
Retail Banking & Services32 445.0028.4%30 869.0034.3% -4.86%
Corporate & Institutional Banking12 081.0010.6%13 763.0015.3% +13.92%
Other Activities71.000.1%-358.00-0.4%-
EUR in miljoenen
Verkoop per regio
2020
France12 444.0013.8%
United States5 161.005.7%
Italy5 012.005.6%
Belgium4 421.004.9%
United Kingdom3 614.004%
Germany2 022.002.2%
Luxembourg1 228.001.4%
Poland1 093.001.2%
Spain980.001.1%
Hong Kong896.001%
Turkey787.000.9%
Singapore674.000.7%
Japan631.000.7%
Brazil546.000.6%
Netherlands411.000.5%
Switzerland398.000.4%
Morocco295.000.3%
India293.000.3%
Portugal236.000.3%
Ireland222.000.2%
EUR in miljoenen
Managers
Naam Titel Leeftijd Van
Jean-Laurent Bonnafť Chief Executive Officer & Director 60 2011
Bernard Gavgani Chief Information Officer 61 -
Yann Gťrardin Chief Operating Officer 59 -
Nathalie Hartmann Head-Compliance - 2017
Jane Fields Wicker-Miurin Independent Director 62 2012
Michel J. Tilmant Independent Director 69 2012
Pierre-Andrť de Chalendar Independent Director 63 2012
Marion Guillou, Dr. Independent Director 65 2013
Monique Cohen Independent Director 65 2014
Daniela Schwarzer, Dr. Independent Director 48 2014
Bestuurders
Naam Titel Leeftijd Van
Jean Lemierre Chairman 71 2014
Denis Kessler Director 69 2015
Jane Fields Wicker-Miurin Independent Director 62 2012
Michel J. Tilmant Independent Director 69 2012
Pierre-Andrť de Chalendar Independent Director 63 2012
Marion Guillou, Dr. Independent Director 65 2013
Monique Cohen Independent Director 65 2014
Daniela Schwarzer, Dr. Independent Director 48 2014
Sandrine Verrier Director 42 2015
Wouter De Ploey, Dr. Director 56 2016
Aandelen
Stemming AantalPercentage vrij verhandelbaarBedrijfseigen aandelenDrijvend Totaal
Aandeel A 1 1 249 798 561 1 086 180 818 86.9% 721 971 0.1% 86.9%
Aandeelhouders
NaamAandelen%
Government of Belgium 96 549 030 7,73%
BNP Paribas SA Employee Stock Ownership Plan 54 991 136 4,40%
Norges Bank Investment Management 30 641 677 2,45%
The Vanguard Group, Inc. 28 030 854 2,24%
Lyxor International Asset Management SAS 26 252 827 2,10%
Dodge & Cox 25 561 192 2,05%
Fidelity Management & Research Co. LLC 16 856 796 1,35%
Amundi Asset Management SA (Investment Management) 12 934 889 1,03%
Government of Luxembourg 12 870 000 1,03%
BlackRock Advisors (UK) Ltd. 12 072 588 0,97%
Belangnemingen
NaamAandelen%Totale waarde
BANQUE MAROCAINE POUR LE COMMERCE ET L'INDUSTRIE (BCI) 8 862 017 66,7% 663 191 258 USD
TRADEGATE AG WERTPAPIERHANDELSBANK (T2G) 4 788 481 19,6% 658 523 495 USD
SHINHAN FINANCIAL GROUP CO., LTD. (A055550) 18 690 310 3,62% 626 261 264 USD
EURONEXT N.V. (ENX) 1 702 230 1,59% 197 423 291 USD
JIANGSU FINANCIAL LEASING CO., LTD. (600901) 152 532 268 5,16% 118 708 238 USD
BANQUE INTERNATIONALE POUR LE COMMERCE ET L'INDUSTRIE DE LA C‘TE D'IVOIRE, S.A. (BICC) 9 966 669 59,8% 107 615 208 USD
ADVANCED MICRO-FABRICATION EQUIPMENT, INC. 2 639 553 0,72% 67 324 280 USD
CHINA CSSC HOLDINGS LIMITED (600150) 10 663 860 0,44% 39 416 932 USD
BNP PARIBAS (BNP) 603 827 0,048% 38 298 078 USD
SREI INFRASTRUCTURE FINANCE LIMITED (523756) 18 773 160 3,73% 2 296 333 USD
Markten en indices
- Toegelaten PEA / SRD : JA / JA
- Compartiment A
- CAC 40 / CAC 40 ESG, CAC All Shares, CAC All-Tradable, CAC Large 60, Euronext 100, Euronextģ CDP Environment France EW, Euronextģ CDP Environment France Ex Oil, Euro Stoxx 50, FTSE Eurotop 100, Low Carbon 100 Europe, PEA, SBF 120, Stoxx Europe 50, STOXX Europe 600
Beurscodes
- Bloomberg-code :  BNP:FP
- Reuters Code :  BNPP.PA
- Datastreamcode :  F:BNP
Bedrijfsgegevens
BNP Paribas
16 Boulevard des Italiens
FR-75009 Paris

Telefoon : +33 (0)1 40 14 45 46
Fax : +33 (0)1 42 98 21 22
Internet : http://www.bnpparibas.com
Merk portefeuille
In samenwerking metMijn merken op de beurs
Meer merken vanBNP Paribas
Sector Banken - Andere